Промоција "Заставиних" олдтајмера

"Застава олдтајмер клуб" из Шафхаузена организује 9. маја сусрет власника "Заставиних" олдтајмер возила. Долазак најавило око 30 заљубљеника у чувеног фићу и остале моделе из некадашње "Заставине" колекције.

Застава олдтајмер клуб из Шафхаузена 9. маја организује други по реду сусрет власника "Заставиних" олдтајмера.

Своје учешће је већ најавило 30 власника ових возила, сазнајемо од Раденка Симића. Поред учесника из Швајцарске, очекује се и долазак заставиних лепотана из Немачке, Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске и Словеније. Овај сусрет, поред дружења заљубљеника у "Заставина" возила, има за циљ и промоцију матице.

Програмом сусрета планирана је и вожња свих учесника, од клуба до града Штајн ам Рајн. Сусрет има и такмичарски карактер, тако да ће бити изабран и најлепши ауто, чијег власника очекује победнички пехар.

"Свако има своју неку љубав, којој је доживотно веран. Чланови Застава олдтајмер клуб из Шафхаузена, своју верност су поклонили моделима некадашњег аутомобилског гиганта из Крагујевца. Наш клуб је основан 2014. године и тренутно окупљамо око 15 чланова, власника "Заставиних" возила. Клуб је секција Српског клуба Шафхаузен из Шафхаузена, који је један од најстаријих српских удружења у овој земљи. Наш клуб је и члан Заједнице Срба Швајцарске", истиче оснивач и председник клуба Душко Продановић, и позива све заљубљенике у "Заставина" возила да својим учешћем увеличају ову манифестацију.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 13. април 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом