Краљевски куп за децу Тирола и Балкана

Српска православна омладина Инзбрук - СПОЈИ је, у Инзбруку, 13. децембра успешно организовала други хуманитарни турнир у малом фудбалу под називом Краљевски куп.

Омладинска организација СПОЈИ је Краљевски куп покренула јануара 2014. године, као хуманитарни интеграциони турнир, сазнајемо од СПОЈИ.Хуманитарни турнир у малом фудбалу одржава се сваке године у децембру или јануару месецу, како би у оквиру спортских манифестација мотивисали младе да чине добра дела и помогну људима у невољи.

На другом турниру у покрајини Тирол учествовало је 20 екипа са играчима и гостима из преко 20 различитих земаља порекла - из Аустрије, Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине, Јерменије, Албаније, Немачке, Грчке, Турске, али и из азијских и афричких земаља, а играло се за болесну и социјално угрожену децу у Тиролу и на Балкану.

Други Краљевски куп отворен је почасним ударцем мр Герхарда Фрица, председавајућег градског већа Инзбрука, Марије -Терезије Кидерер, председнице удружења за помоћ особама оболелим од Цистичне фиброзе, Марка Стокића, капитена браниоца титуле КСУД-а Братство из Инзбрука, и Стефана Андрића, заменика председника Омладинске организације СПОЈИ.

Куп је отворен утакмицом између ФК СПОЈИ!, као екипе организатора и домаћина, и КСУД-а Братство, као браниоца титуле.

Куп је протекао у спортској атмосфери, учествовало је 20 екипа - 4 групе по 5 екипа. Екипе које су учествовале на овом турниру су: The friendly friends, HC Schwaz, 1. FC Goldene Fersen, FC Jenbach Amateure, Dirty Mike und seine Boys, Young Boys Innsbruck, FC Zürich, FC Balkanicos, TM-Bau, Spar Zentrale Wörgl, SC Neu Rum, FC Romania, FC Tiki Taka, КСУД Братство, FC Höwe Woodmaster, Jugendzentrum Smile Reutte, Бећари-Freunde (Unterland), ФК Србија Нирнберг, СК Никола Тесла из Линца и ФК СПОЈИ!, дакле, фудбалска секције Омладинске организације СПОЈИ.

Одржан је и краћи културно-уметнички програм у којем је учествовао КУД 25. мај из Ватенса близу Инзбрука, који су се представили играма из источне Србије.

Овај догађај је писмом подржао и Александар Карађорђевић Други.

КСУД Братство из Инзбрука је одбранио титулу победивши у финалу екипу Young Boys Innsbruck после пенала са 3:2.

За сам крај је уследила и додела пехара, на којој су најбоље три екипе, као и најспортскија екипа, најбољи стрелац и најбољи голман, добили пехаре са логотипом Краљевског купа,а  додељене су и симболичне новчане награде.

Другопласирани Young Boys Innsbruck и трећепласирани Бећари-Freunde су своје новчане награде донирали за болесну и социјално угрожену децу у Тиролу и на Балкану.

Српска православна омладина Инзбрук - СПОЈИ саопштава да је на овој манифестацији прикупљена хуманитарна помоћ у износу од 2.440,83 евра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 12. април 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом