Скајп конференција писаца дијаспоре

Писци дијаспоре, уживо из хале Чаир у Нишу, учествоваће вечерас, путем скајпа, на конференцији са темом "Велики рат и дијаспора". Ова дискусија одржаће се у оквиру нишког 51. Сајма књига и графике.

Канцеларија за сарадњу са дијаспором Службе за послове градоначелника Града Ниша организује другу Скајп конференцију писаца дијаспоре, која ће се одржати 25. новембра од 18 сати у Хали Чаир, у оквиру 51. Сајма књига и графике, на тему Велики рат и дијаспора, саопштава Канцеларија за дијаспору у Нишу.

Учесници конференције су:

Љубиша Симић, председник Удружења писаца Седмица из Франкфурта. Такође је члан Удружења књижевника Србије, затим Књижевног друштва Хесен и ПЕН центра за немачко говорно подручје, а до сада је објавио четири збирке песама: Тамо, 'вамо, Маче Наопаче, Узбуна и двојезичну књигу песама за децу Маратон, на српском и немачком језику. Добитник је више књижевних награда: прво место за поезију за децу 2001, 2003. и 2006. године на Мајском књижевном конкурсу писаца из дијаспоре; награда Бронзани Орфеј за песму Тамо, 'вамо 2001. године; награда Златна лира 2005. и награда Кочићево перо 2010. Добитник је и награда Мисаоник и Сима Цуцић за стваралаштво за децу.

Добрила Радуловић, председница Савеза српских удружења у Норвешкој.

Срђан Мијалковић, председник Српске просветне и културне заједнице Просвјета, Аустрија.

Стојанка Раденовић-Петковић, нишка књижевница из Канаде. Рођена је у Нишу, а од 1944. живи и ради у Торонту. До сада је објавила девет збирки песама и збирку прозе Приче из даљине. Књига песама Ратна географија проглашена је за најбољу књигу у дијаспори написану на српском језику, а Виртуелна стварност је добила награду Академије Иво Андрић. Збирке Језик у језику и Виртуелна стварност су писане на српском и енглеском језику. Стојанка Раденовић-Петковић заступљена је у многим зборницима и антологијама дијаспоре, Србије и Црне Горе. Песме су јој преведене на руски, шведски, арапски и француски. Члан је Удружења књижевника Србије, Удружења писаца просветних радника Србије и секретар Српско-канадског удружења писаца Десанка Максимовић. Недавно је објавила свој први роман Хероји из сенке, који говори о страдањима балканске жене у периоду од Балканских ратова до последњих страдања деведесетих година прошлог века.

Миљана Игњатовић Кнежевић, Савез књижевника у отаџбини и расејању (СКОР), аутор је романа Игра судњег дана и збирки песама Градови са оне стране пута и Верижњача за душу, као и збирке песама за децу Сви смо ми деца.

 

Сви заинтересовани биће у прилици да уживо прате Скајп конференцију на dijasporanis.com

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 14. мај 2024.
14° C

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара