понедељак, 08.09.2014, 11:55 -> 13:02
Аутор: СНН, Будимпешта
Српска школа у Будимпешти за 379 ђака
Приредбом одржаној у сали за физичко васпитање Српског забавишта, основне школе, ђачког дома и гимназије „Никола Тесла” у Будимпешти, означен је почетак још једне школске године у тој установи.
Др Јованка Ластић, директорка ове васпитно-образовне институције, истакла је да ове године школу похађа рекордан број ђака: у забавиште су уписана 52 детета, основаца има 88, а гимназију тренутно похађа 239 ученика. Она је нагласила да је капацитет забавишта ове године максимално попуњен и да се тражи решење како би малишани у једном већем простору могли да уживају у лепотама дечјег света.
У први разред основне школе уписано је 17 ђака, што представља значајно повећање у односу на раније године. Њима су, по устаљеној традицији, на самом отварању школске године поклон пакетиће уручили ђаци 4. разреда.
Треба напоменути и да је ове школске године повећан и број запослених просветара што ће, како се очекује, допринети квалитетнијем извођењу наставе и ваннаставних активности ученика.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар