Култура ћирилице

Српско друштво Задужбина из Љубљане 10. новембра организује предавање, демонстрацију калиграфије и продајну изложбу под називом "Култура ћирилице". Повод је 1150 година просветитељске мисије Светог Ћирила и Методија.

Поводом 1150 година просветитељске мисије Светих Ћирила и Методија Српско друштво Задужбина из Љубљане организује предавање, демонстрацију калиграфије и продајну изложбу под називом Култура ћирилице.

Гости предавачи су православни публициста Јања Тодоровић и Татјана Јанковић, филолог и калиграф.

Овај догађај је заказан за 10. новембар у 19 сати у ПЦ Словенијалес у Љубљани.

Српско друштва Задужбина је регистровано пре пет година у Словенији. Окупља српску православну омладину из Словеније, а своје активисте имају и у Италији, Холандији, Републици Српској и Србији. Имају и огранак у Италији.

Све о раду и хуманитарним акцијама Српског друштва Задужбина из Љубљане можете сазнати на њиховом сајту.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 12. април 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом