уторак, 20.05.2025, 11:49 -> 12:04
Србија на вези, РТС Свет, 18.55
Гости вечерашње емисије су Видак Масловарић и Иван Стефановић. Реприза емисије је у 02.34 на РТС Свет.
Први уредник и водитељ емисије "Доживети стоту" Видак Масловарић, упоредо са новинарским, ишао је и путем поезије и прозе. Недавно је добио још једно значајно признање - "Јанко Веселиновић" за роман године. Видак је аутор двадесетак збирки песама и романа. Овенчан је са преко 50 књижевних награда. Познати је рецензент значајних остварења. О свом књижевном опусу, али и о емисији "Доживети стоту", вечерас ће у емисији говорити Видак Масловарић.
Документарни филм "Чувари традиције" инспирисан је жељома да се сачува и пренесе богато културно и духовно наслеђе нашег народа. У времену када се традиција све више потискује модерним трендовима, овај филм прича о људима који су свој живот посветили очувању вере, традиционалне песме и обичаја, као и несебичној помоћи и љубави према ближњима. О филму "Чувари традиције" разговараћемо са редитељем Иваном Стефановићем.
Прошле недеље је у Атини, на Тргу Синтагма, отворена изложба "Страдање Срба у Другом светском рату". Изложбу је отворио амбасадор Републике Србије у Грчкој Никола Недељковић, а овом догађају су присуствовали бројни грчки посланици, научници и други. Из Атина нам се јавља Ивана Апостолоу.
Хор "Бранко Радичевић" активан је у Чикагу већ више од 100 година. Поред тога што редовно певају на литургијама, окупљају се и на разним другим догађајима. Из Чикага извештава Александар Жигић.
Уредник емисије Тања Адамовић.
Реализација Ернестина Глигоријевић.
Коментари