Читај ми!

Србија на вези, РТС Свет, 18.55

Гости у студију су Микица Петронијевић, Весна Савић, Јулија Бал и Весна Аћимовић. Реприза емисије у 02.03 на РТС Свет.

"Свици у мраку" је хуманитарно удружење формирано са циљем формирања центра за дневни и вишедневни боравак деце и особа са аутизмом. Све сктивности, као и рад стручног тима са децом је бесплатан. Удружење жели да у перспективи створи трајни смештај у мањем капацитету, који би као такав био први у Србији. "Свици у мраку" ради на подизању свести и емпатије, како би живот особа са аутизмом учинио достојним сваког људског бића. О "Свицима у мраку" говориће председник Удружења, глумац и отац детета са аутизмом - Микица Петронијевић и чланица Удружења - Весна Савић.

Ансамбл "Камерна резонанца" који чине уметници из Новог сада, већином професори и сарадници Академије уметности.  Наступили су 05. новембра у великој сали Колаарчеве задужбине и тако се за корак приближили концерту у Карнеги холу  у Њујорку. Концерт је планиран за мај 2024. године, а тим поводом, гошће у студију биће чланице "Камерне резонанце" - пијанисткиња Јулија Бал и сопран - Весна Аћимовић.

Да се Срби насељавају у деловима САД и тамо где их раније није било много, показује пример Флориде. За само двадесетак година, ту је сазидано шест нових православних цркава. Недавно је основана и седма парохија. Из града Нејплса, на југозападу Fлориде, извештава Aлександар Жигић.

Уредници емисије Тања Адамовић и Нада Вукелић

Реализација Ернестина Глигоријевић

недеља, 27. јул 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом