Читај ми!

Сублимне фреквенције

Представићемо дебитантски албум дуа The Waeve, објављен 3. фебруара ове године за издавачку кућу Трансгресив.

Овај састав основали су Грејем Коксон, фронтмен бенда Блур и Роуз Елинор Дугал из инди поп састава The Pipettes. Назив бенда The Waeve инспирисан је старим енглеским изговором речи море, односно sea-sae. Поред тога, инспирисала их је и енглеска народна традиција, те су се окренули текстовима о мору, води и обалама, показујући истовремено неку врсту помирења са оним што се дешавало у Великој Британији у тренутку када су кренули да стварају албум, почетком 2020. године.

Рад на овом албуму, Коксон је искористио као прилику да напише нешто што публика од њега није очекивала, описујући ту музику као „богату акордску прогресију”. Након неколико необавезних заједничких сешна у студију, Коксон и Дугалова су направили довољно песама за комплетан албум.

Обоје уметника су се у својим дотадашњим каријерама, како бендовским, тако и солистичким, кретали у свету фолка, краутрока и електро попа. Иако се дотичу ових жанрова и на заједничком албуму, он ипак звучи другачије у односу на све што су до сада радили. Аранжмане су обогатили гудачким партом, уз разрађене деонице клавира, затим синтисајзера које доноси Дугалова и саксофона које је створио Коксон, замењујући препознатљиви гитарски звук. Албум је у основи изграђен на дијалозима ових уметника, као и контрастима, од којих се највише истиче онај између гласова двоје главних протагниста: Дугалова звучи одважно и углађено, а Грејем рањиво и несигурно.

Ауторка Јелена Дамјановић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом