Јосип Славенски и његова дела за виолину

Петком је, по традицији, емисија Аутограм посвећена домаћем музичком стваралаштву, па ћемо овога пута представити ауторски рукопис нашег знаменитог композитора из прве половине 20. века Јосипа Славенског и сагледати га кроз његова дела за виолину.

Емисију ће започети „Sonata religiosa” за виолину и оргуље, дело које се сматра једним од најмоћнијих и епитомних остварења овог композитора јер узбудљиво и дејствено симболише ауторову тематику отварања ка свемирском бескрају и астрономским размерама живота на Земљи. Дело је настајало између 1919. и 1925. године, а слушаћете га са архивског снимка који су, средином прошлог века, остварили Ферн Рашковић и Анђелко Клобучар.

 
Емисију уређује и води Зорица Премате.

Аутограм

Autor:
Ивана Комадина, Горица Пилиповић, Маја Чоловић Васић, Зорица Премате и Радош Митровић

У Аутограму представљамо значајна дела која најпотпуније рефлектују домете и уметничку личност неког аутора у појединим сегментима његовог опуса. [ детаљније ]

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове