Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

In memoriam: Петaр Лазовић; разговарамо са Миланом Ракићем; емитујемо одломке из разговора са др Јованом В. Мићићем.

У емисији „Невидљиви људи" сетићемо се дугогодишњег новинара и уредника Радио-телевизије Србије Петра Лазовића, који нас је напустио у 78. години. Мање је познато да је каријеру започео управо у Радио Београду још 1965. године и то на позицији спикера. Био је један од првих уредника Јутарњег програма Телевизије Београд, огроман допринос дао је Спортском, али и Забавном и Информативном програму.

Посетиоци огранка новосадске Градскe библиотеке на „Штранду" имали су у августу прилику да присуствују премијери другог дела радио-драме „Панонска турнеја", по тексту, у режији и монтажи Милана Ракића. Први део, реализован прошле године, Милан је означио „аудио-визуелном радио-драмом". Шта се у међувремену променило, које су специфичности јавног извођења једне радио-драме, како на њу утичу посетиоци-слушаоци? Уживо, захваљујући радио-мосту између новосадског и београдског студија, разговарамо са аутором Миланом Ракићем, социологом и новинаром Радио Новог Сада, који ће са нама поделити и породичне везе са звучним медијем, разлоге своје наклоњености радио-драмском изразу, али и своје виђење будућности радио-драме у контексту доминације визуелних садржаја којима смо изложени.

У рубрици „Кутија за памћење" емитујемо одломке из разговора Милоша Јевтића са др Јованом В. Мићићем, професором и деканом Медицинског факултета у Београду, првим директором Клинике за ендокринологију, дијабетес и болести метаболизма Клиничког центра Србије, директором Интерне клинике Европског центра за мир Уједињених нација. Ови разговори вођени су последње године прошлог века у циклусу емисија „Гост Другог програма".

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом