Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

Ништа није немогуће

У ланцу креирања радио-програма често занемарујемо улогу продуцената. Међутим, по правилу, радио има статус „најбржег медија" управо захваљујући њима; они су ти који обезбеђују хитна укључења, прве реакције и ексклузивне изјаве, неретко су најзаслужнији за успеле програмске акције, спона су између новинара, водитеља и уредника са једне стране и техничког сектора са друге. Они граде мостове који жељама креатора програма трасирају пут право преко бујичне реке ограничења. Реализују и оне друге, радио-мостове с краја на крај света, укључења из подморница или авиона, осмишљавају и реализују јавна снимања, често улажући надљудске напоре због неколико минута квалитетног програма.

О неким од најзначајнијих програмских акција у историји Радио Београда, о превазилажењу препрека, о бројним анегдотама из својих каријера, говоре дугогодишњи продуценти Слободан Радошевић, Момчило Моца Станић, Светлана Стевановић и наш гост Војислав Кајганић.

У рубрици „Ко је радио на Радију" подсетићемо се Властимира Павловића Царевца, виолинисте, диригента, оснивача и дугогодишњег руководиоца Народног оркестра Радио Београда, који је рођен пре тачно 125 година - 9. октобра 1895.

„Кутија за памћење" доноси нам одломке из разговора Милоша Јевтића са Ђурђем Бошковићем, архитектом, директором Археолошког института, професором и деканом Архитектонског факултета, једним од оснивача Научног друштва Србије. У овом разговору, вођеном пре 45 година за циклус емисија „Гост Другог програма", Бошковић се присетио дечачког преласка преко Албаније, живота у Француској, година проведених у заробљеништву током Другог светског рата, али и предвидео значај уметности у неким надолазећим временима...

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом