Културни кругови: Гутенбергов одговор

У првом сату биће речи о новим књигама и почетку Битефа. Тематски део емисије, "Гутенбергов одговор", посвећен је савременој српској књижевности.

Културни кругови Културни кругови

Autor:
Група аутора

Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]

Гошћа темата биће Надија Реброња, песникиња, есејисткиња и књижевна критичарка. Повод је њена друга књига поезије "Фламенко утопија", објављена прошле године у издању Повеље. Књига је инспирисана студијским боравком Надије Реброње у Шпанији, али су ово песме о нама, о просторима који су у нама, о сусретима и сударима култура, о утопијама које се проналазе у самој уметности.

У огранку САНУ у Новом Саду ове недеље одржан је округли сто са темом "Савремена проза данас". У наставку темата чућете репортажу са овог округлог стола коју је приредила Сања Милић.

Уредница и водитељка емисије: Тамара Крстић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом