Културни кругови: Маске

У првом делу емисије информисаћемо вас о актуелним културним догађајима, а затим следе "Маске", тематски део емисије посвећен позоришту.

Културни кругови Културни кругови

Autor:
Група аутора

Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]

У темату ће бити речи о пројекту Гете института 1914-2014 - Бојно поље сећања, аутора Ханс-Вернера Крезингера и Регине Дура, који се реализује у Београду, Сарајеву, Истанбулу и Берлину од фебруара до јуна 2014. године. У овом пројекту учествује и наш глумац Дамјан Кецојевић, који ће уједно бити и гост Маски.

Чућете разговор са Душаном Петровићем, селектором 64. Фестивала професионалних позоришта Војводине, као и критику представе "Алкестида", редитеља Бориса Лијешевића, у извођењу Словенског народног гледалишча из Љубљане.

Уредница и водитељка емисије је Гордана Ђурђевић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом