четвртак, 05.05.2011, 17:00 -> 18:17
У средишту пажње
Свет је запањено гледао како се 11. септембра 2001. године руше Куле близнакиње у Њујорку. Десет година касније, амерички председник Барак Обама у свом спектакуларном обраћању поручио је Американцима и целом свету да је Осама Бин Ладен убијен и да је правда задовољена.
Autor:
Редакција магазинског програма
Свакога радног дана од 17 часова емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]
По логици ствари требало би да се круг затворио и да је завршено једно поглавље новије историје. Нажалост логика самог тероризма измиче том редоследу, па уместо закључка навиру нова питања: колика је тежина ударца који је нанесен Ал Каиди, како ће се надаље одвијати борба против тероризма, да ли се ближи крај рату у Авганистану, да ли Америка има снаге да ратује на три фронта истовремено и коначно - има ли решења проблема тероризма без суштинског дијалога и разумевања различитих цивилизација?
Гости емисије: Драган Симеуновић, професор Факултета политичких наука и Александар Фатић, сарадник Института за Међународну политику и привреду.
Уредник и водитељ: Ивана Прибићевић.
Радио Београд 1, 17.00
Коментари