У средишту пажње

Како уредити Србију и смањити разлике између појединих региона, градова, општина, села? Одговор на ово питање требало би да пружи Предлог закона о просторном плану Србије за период од 2010 до 2020 године. Прошле недеље је Скупштина Србије завршила начелну расправу о овом документу. Том приликом се чуло да би примена закона требало да омогући усаглашавање економског и социјалног развоја са природним, еколошким и културним потенцијалима и ограничењима на територији наше земље.

У средишту пажње У средишту пажње

Autor:
Редакција магазинског програма

Свакога радног дана од 17 часова емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]

Стручњаци сматрају да је веома важно да се мањи и већи градови активно повезују са селима и да је крајње време да се промене слике ненасељеног истока, запада и југа Србије и са друге стране велике концентрације становништва у Београду, Новом Саду, Крагујевцу и Нишу.Гост емисије је професор Борислав Стојков, директор Републичке агенције за просторно планирање и руководилац израде Просторног плана Србије.

Уредник и водитељ:Оливера Симић Милошевић.

Радио Београд 1, 17.00

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом