Активно старење – шта је то и како ради?

Старење је неизбежно, али – да ли мора да буде и тешко, и досаднои оптерећујуће за околину оних који старе? Да ли може без дискриминације и самоетикетирања? На крају – може ли бити и забавно?

У контексту многобројних савета и прилика за здрав живот, тек ту и тамо се помињу “савети” за то како квалитетно провести време кад човек (или жена) – више не мора сваки дан да “иде на посао”, али нема више ни довољно снаге ни довољно воље – да се посвети стварима за које је у младости, или тек коју годину раније планирао да ће радити. И ти “савети” – чешће су неки предлози и чак забране – шта би неко са више од 50, 60, 70 година – смео или морао да ради – из угла радно способних аутора.

Како, упркос свим стереотипима – може да изгледа старост, шта значи – активно старење и чија је то брига – су неке од тема о којима ћемо разговарати са чланицама Фондације Међугенерацијски волонтерски центар које већ добрих 20-так година окупља – сениоре.

Гост нам је и представник Фондације Студеница која је пак окренута – младима. У протеклих 30 година, стипендирали су преко 2000 студената, а од прошле године – имају отворен и конкурс за награђивање -старијих и увелико заслужних Срба из целог света. Разговарамо о филантропској награди која носи име по оснивачу Фондације -Мирославу Мајку Ђорђевићу.

Ту су и наше редовне рубрике из културе и спорта, и наравно – Српски на српском.

Са вама, Ружица Зоркић Радичевић.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом