Љиљана Бошковић – песникиња, светски путник и чувар баштине родног Аранђеловца
Књижевни клуб Покрета трећег доба Србије прави је расадник талентованих писаца и песника. Прва међу једнакима је подпредседница овог клуба Љиљана Бошковић из Аранђеловца. Поред писања, веома је активна и у Савезу потомака ратника Србије од 1912. до 1920. године на општини Савски венац, такође као подпредседница. Посебно се поноси Удружењем грађана „Баштина и будућност – Аранђеловац 1859“ и председница је Скупштине овог удружења.
Љиљана је и светски путник и радо обилази необичне тачке Земљиног шара. Недавно је боравиља у Индији одакле је донела прегршт утисака и лепих успомена. У првим минутима емисије ће говорити о свом професионалном и пензионерском путу протканом активним старењем и целоживотним учењем.
Шта је хомеопатија и које болести лечи? Зашто се све више људи окреће тој медицинској дисциплини? Да ли су хомеопатски лекови безбеднији у односу на конвенционалне? Светска здравствена организација признаје хомеопатију као комплементарну медицину, а Британци су јој најоданији, посебно краљевска породица. О овој грани медицине говориће др Љиљана Бајић Бибић, интерниста и хомеопата.
"Гавран и Лубарда" наслов је збирке Драгана Лакићевића, у издању „Партенона“ која је представљена крајем априла у Вуковој задужбини.
Аутор је, говорећи о збирци, покушао да одгонетне разлоге који су њега - песника изузетног дара, суочили са импозантним сликарским опусом, њему лично најмилијег и наближег - Петра Лубарде.
Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.
Музички уредник Петар Вукосављевић.
Радио Београд Један, 10:05.
Насловна страница – Љиљана Бошковић (Фото/М. Стојадиновић)
Autor:
Марина Стојадиновић
Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]
Коментари