Читај ми!

Породична прича

Министарство здравља Републике Србије донело је одлуку да месец јун прогласи Националним месецом менталног здравља у Републици Србији.

Претходне године обележене  короном која -  у смањеном обиму и даље траје, усамљеношћу, изолацијом... допринеле су да и они најјачи понекад осете слабост тела али и психичке тегобе.

Деца и млади и те како су изложени. Ако породица функционише здраво, ако су сви "на истој страни", лакше је из проблема изачи...

Ако не....

Данас вам нудимо приче које није лако слушати, баш због тога јер су истините. А,текве, највише погађају.

Нудимо вам и причу о Петру Иљићу Чајковском, једном од назнчајнијих композитира који је створио дела за сва времена. Да ли га је борба са самим собом, "отворила" ка великом таленту, ослободила неприхватања околине као другачијег, то можда можемо да "прочитамо" у његовој  музици.

А, проблеми с менталним здрављм нису нешто што постоји од јуче- иако су од "од јуче" много појачани.

У старим временима, с другим темпом живота и навикама, истине, па и оне о  менталном здрављу су се сазнавале кроз усмене творевине- бајка је једна од њих. Народна али и она уметничкавкао што је  Црвенкапа браће Грим.

Аутор Весна Ћоровић Бутрић.

 

Фамилиологија Фамилиологија

Autor:
Редакција за децу и младе

Програм за децу и младе Радио Београда 1 постоји пуних шест деценија. Од тренутка када је Радивоје Лола Ђукић добио «партијски» задатак да организује нешто што би деци тих година било забавно и корисно, он је, талентован и мудар, направио дечју групу. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом