Читај ми!

Зашто су земље Европске уније остале без вакцина?

После неколико месеци најава и обећања да ће грађани Европске Уније добити вакцине међу првима, потписаних уговора са компанијама које их производе, па и директних улагања у развој цепива, Брисел и државе чланице дошли су у позицију да доза нема довољно ни за први планирани обухват имунизације. Као разлог наводи се застој у производњи, због великог притиска, али све су гласнији они који доводе у питање начин договарања и његову транспарентност. Чућемо до каквих сазнања се до сада дошло?

Обузетост пандемијом коронавируса скренула нам је пажњу са чињенице да људи и даље обољевају од многих других болести. Малигна обољења и даље су у врху и  по стопи учесталости и по стопи смртности. Правовремено откривање и дијагностификовање је најсигурнији  начин лечења,  а посебан значај има превенција. Да ли се на овом плану могло радити довољно квалитетно у околностима пандемије? О овој теми говоримо поводом Светског дана борбе против рака, а  саговорница нам је  проф.др Бранислава Миленковић, пулмолог.

Светска економија је на прекретници.Пандемија је показала праву слику међународних односа и оголила све њихове слабости. Да ли је овогодишњи Светски економски форум, одржан у несвакидашњем формату, наговештај стварања новог поретка? О томе ћемо разговарати са економистом Владаном Ивановићем.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом