Читај ми!

Бранимир Вратњан, фудбалер

Гост 427. емисије је фудбалер Бранимир Вратњан. Каријеру је почео као 14-тогодишњак у Белоцркванском аматерском клубу. Наставио је у зрењанинском Пролетеру, а почетком 60-их је три сезоне био најбољи играч Новог Сада. То га је препоручило челницима Црвене звезде. Играо је и за холански Холанд спорт, а каријеру је завршио у Ријеци. Као дипломирани економиста био је успешан привредник и 20-ак година директор Механографског завода из Новог Сада.

У емисији ће између осталог говорити: о свом првом тренеру Моми Ђокићу - репрезентативцу Југославије на Светском првенству у Уругвају 1930-те, као и каснијим Миши Павићу и Хугу Рушевљанину. О легендарном голгетеру Милану Галићу и његовим фудбалским почецима у Пролетеру. Због чега је утакмица Новог Сада и Пролетера у пролеће 1960-те трајала 15-ак минута дуже? Како су фудбалери Новог Сада добили надимак Канаринци? О градским дербијима Војводине и Новог Сада. О скоро 50-тодневној турнеји фудбалера Црвене звезде по Јужној и Средњој Америци од децембра 1966. до почетка фебруара 1967. године - најдужој у историји југословенсог фудбала. О дружењу са југословенским фудбалерима који су крајем 60-их играли у Холандији и статусу Велибора Васовића у тамошњој спортској јавности.

Аутор Мирослав Нешић.

Радио Београд Први програм од 16 до 17 часова.

Спортски споменар Спортски споменар

Autor:
Мирослав Нешић

Спортски споменар је посвећен историји нашег спорта. Говорећи о својим почецима, успонима и падовима, поразима и победама, највећим успесима, истакнути спортисти који су се тамичили у протеклих седам деценија стварају слику спорта на овим просторима. [ детаљније ]

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара