Романо Тхем

Пратимо догађаје у Бугарској где након рушења ромског насеља у месту Воиводиново расту међуетничке тензије. Истог дана када је срушено ромско насеље, претучен је 64-годишњи  пензионер ромског порекла. (Ромска удружења у Бугарској организовала су протесте у Софији са захтевом за смену бугарског министра одбране који је изјавом да "Роме не треба више трпети", додатно распирио узбуркане страсти.)

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Такође у Бугарској, у граду Пловдиву који је Европска престоница културе у 2019. години, одржан скуп посвећен мултикултуралности, толеранцији и поштовању различитости.

У Нишу промовисана песмарица "Ромске изворне и старе песме из Ниша и Србије", коју је приредио Ива Барчић, студент Факултета музичких уметности. Песме су писане на ромском језику и преведене на српски и енглески.

Весело и уз богату трпезу, на којој се, према устаљеном обичају, мора наћи печена ћурка или гуска, Роми су синоћ дочекали Василицу или ромску Нову годину.

Емисију воде Уна Бериша и Бранко Ђурић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом