Романо Тхем

У Берлину више од 70 ромских породица међу којима и деца, мирно  је протествовало испред Меморијалног комлекса у Берлину чиме су хтели да скрену пажњу Немачког Бундестага на страх и претње које трпе већ неколико месеци, као и на претње депортацијом у своје матичне земље.

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

У данашњој емисији говоримо о неефикасном коришћењу предприступних фондова који Србији стављају на располагање око 200 милиона евра годишње. Истичемо позитивне примере паметно употребљеног новца из ових фондова од којих је користи имао и немали број Рома.

«Хрватски званичници треба да се угледају на немачке политичке лидере после Другог светског рата и признају улогу своје земље у Хитлеровим нацистичким злочинима, као и да се јасно ограде од зверстава које су усташе починиле над Србима, Јеврејима и Ромима», поручују из Српске народне партије.

Као омаж преминулом великом глумцу, Велимиру Бати Живојиновићу, разговарамо са Рајком Ђурићем, преводиоцем на филму Скупљачи перја, у којем је Бата Живојиновић говорио ромски језик, маестрално тумачећи улогу Мирте класера.

Емисију воде Гордана Нешовић и Бранко Ђурић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом