петак, 22.04.2016, 19:20 -> 11:25
štampajРомано Тхем
Данас обележен Дан сећања на жртве Холокауста у Србији и у Хрватској. Церемонији у Јасеновцу нису присуствовали представници Срба и Јевреја, а ромску делегацију је предводио Вељко Кајтази представник Рома у Хрватском Сабору и председник Ромског националног вијећа у Хрватској. На Старом сајмишту у име ромске националне мањине сенима жртава се пооклонио председник Националног савета Рома, Витомир Михајловић.

Autor:
Ромска редакција
Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]
Гост у данашњој емисији је Клод Кан из одсека за људске ресурсе, Канцеларије сталног координатора УН у Србији, задужен за сарадњу са росмким организацијама и праћење стања људских права када је реч о мањинама. Клод Кан је занимљив саговорник између осталог и због тога што, као Американац, одлично говори ромски језик.
Више од 50 одсто грађана Србије не жели никакве родбинске везе пре свега са Албанцима, али ни са Ромима, Бошњацима, Хрватима или Мађарима, показало је истраживање Цесида.
Краљица ромске музике Есма Реџепова одржала је у оквиру своје 12 по реду турнеје по Америци концерте у Кенеди центру и Конгресној библиотеци, двема престижним дворанама у Вашингтону, а на предстојећем Миксер фестивалу који ће бити одржан 11.јуна у Београду, организатори спремају омаж Шабану Бајтамовићу поводом осамдесетогодишнице његовог рођења.
Емисију воде Хириша Бериша и Бранко Ђурић.
Коментари