четвртак, 29.01.2015, 15:00 -> 12:36
štampajНовости дана
Премијер Александар Вучић у Бечу ће се састати с председником Аустрије Хајнцом Фишером и министром спољних послова Себастијаном Курцом. Вучић ће с аустријским званичницима разговарати о билатералним односима, приступним преговорима Србије Европској унији и председавању Србије ОЕБС-у. На крају радне посете Бечу, Вучић и Курц присуствоваће пријему за српску дијаспору.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Влада Србије наставља преговоре с руководством америчке компаније Есмарк о куповини Железаре Смедерево. Преговори с Есмарком иду теже него што су очекивали представници Владе, пре свега због тога што се од Есмарка траже гаранције да ће на дужи рок одржати производњу у Железари. На дневном реду су питања гаранција, цена сировина и дугови челичане.
Европска унија планира да на данашњем састанку министара спољних послова продужи санкције Русији на још шест месеци. Неизвесно је да ли ће одлука бити једногласна јер је нова грчка влада најавила да ће се дистанцирати од декларације Уније. У међувремену, Парламентарна скупштина Савета Европе продужила је санкције руској делегацији и лишила је права гласа до априла и учешћа у руководећим органима Скупштине.
Уредник и водитељ: Светлана Живковић
Уредник вести: Марица Сердар
Радио Београд 1, 15.00
Насловна страна: архивска фотографија
Коментари