среда, 14.05.2014, 09:40 -> 11:22
štampajНовинарење
Сви светски медији извештавају о трагедији у турском руднику. У експлозији рудника Сома, који се налази 120 километара северозападно од Измира, више од двеста људи је погинуло, а око 400 људи је заробљено под земљом, преноси Ројтерс.
Autor:
разни аутори
Животне теме, атрактивни гости, добро расположење - анализа актуелних дешавања, вести из земље и света. [ детаљније ]
Међународни посредник за Сирију Лакхдар Брахими одлучио је да напусти функцију специјалног представника Уједињених нација и Арапске лиге за Сирију, потврдио је генерални секретар светске организације Бан Ки Мун.
Протеклог викенда почела је предизборна кампања за председничке изборе заказане за 3. јун, а на којима је фаворит актуелни председник Башар ел Асад. Да ли ти избори могу да окончају сукоб у тој земљи који траје више од три године, како ће и који грађани гласати, тема данашњег Новинарања.
Гост у студију је Боривој Ердељан, дугогодишњи дописник са Блиског истока и члан Форума за међународне односе.
Уредник и водитељ: Невена Костадиновић
Радио Београд 1, 09.40
Коментари