уторак, 25.03.2014, 15:00 -> 14:03
štampajНовости дана
Председник Србије Томислав Николић отворио је радове на изградњи другог колосека железничке пруге Панчево-Београд, вредне 105 милиона долара, који ће се финансирати из руског државног кредита. На свечаности у Панчеву, Николић је истакао да захваљујући овом и сличним пројектима, Србија наставља да се подиже из пепела деценијског заостајања.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Навео је, како је модернизација железничке инфраструктуре један од приоритета Србије због развојног потенцијала који она доноси читавој привреди.
Председник Владе Ивица Дачић поручио је да је успешна реализација руског кредита за модернизацију железнице у Србији показатељ пријатељских односа, али и корак унапред у успостављању ближих економских веза Србије и Русије које ће допринети свеукупном развоју земље.
Полиција Еулекса је прошле ноћи привела двојицу адвоката у Косовској Митровици. Приведени су Дејан Васић и, како РТС незванично сазнаје, Фарук Кореница.
Васић и Кореница заступају неколико Срба против којих су на Косову подигнуте оптужнице.
Министар Александар Вулин оценио је да је хапшење Васића и Коренице наставак притисака на Србе са севера Косова.
Суђење Дарку Шарићу за шверц више од пет тона кокаина настављено је прегледањем писане документације. Следећег понедељка би требало да почне и процес против Шарића за прање 22 милиона евра.
Његов адвокат каже да ће бити потребно најмање месец дана да се одбрана припреми, јер је реч о обимном предмету, на више од 95 хиљада страна.
Уредник и водитељ: Светлана Живковић
Коуредник: Наташа Ракетић
Уредник вести: Душан Груден
Радио Београд 1, 15.00
Коментари