Дом културе

У Дому културе вечерас: о ретроспективи филмова Душана Макавејева, предстојећем Берлиналу, првој књизи Николе Ђуричка, интерактивној изложби у Народном музеју

У Kинотеци је у току ретроспектива филмова Душана Макавејева, једног од најзначајнијих уметника са ових простора. Играни, документарни и краткометражни филмови Макавејева биће приказивани до 13. фебруара.

Сутра почиње 69. Берлински филмски фестивал у оквиру кога ће премијерно бити приказан и филм Мише Терзића „Шавови”.

Глумац Никола Ђуричко написао је књигу за децу „Догодовштине једног Џонија”, у којој је 30 прича. Kо је Џони и како је настао Никола открива у Дому културе.

„Твоје приче” је назив акције Народног музеја у Београду у оквиру које сви који желе могу да донесу у музеј свој лични предмет и причу о њему. Путем специјалне апликације посетиоци музеја ће бити у прилици да виде те предмете. 

Kроз програм Дома културе води Јелена Kнежевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом