Визија

Тема: народни обичаји и веровања;

Старо је правило, у нашем народу, да ако не помаже доктор, онда "ваља ићи Светој Петки на Калемегдану или Светом Василију на Острог". Таквих "чудотворних" места у Србији има на стотине, али до сада нису била пописана. Управо књига "Светилишта - надалишта" први пут доноси комплетан попис свих места која су на гласу као богомдана лечилишта попут чудотворних извора и моштију светаца - места на којима се догађају чудна, науци необјашњива излечења, о чему за "Визију" говоре Ново Томић, аутор књиге и Весна Марјановић, етнолог.
О специфичностима свадбарских обичаја у сомборском крају, нарочито у просидбеном делу као и о бећарцима који се у тим приликама певају, говори Слободан Вукобратовић у својој књизи "Свадбарски обичаји сомборских Срба". Аутор је био мотивисан да напише књигу, како би својој деци оставио сведочанство о српској народној традицији.

Емисију уређује и води мр Љубица Крминац. 

Визија Визија

Autor:
Београд 202

Социо-културолошки магазин, који прати савремене друштвене феномене. Емисију уређују мр Љубица Крминац (култура) и Александра Гловацки (уметност). [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом