Визија

О неким од најактуелнијих тема данашњице говори Тарик Али, британски интелектуалац пакистанског порекла, писац, новинар, синеаста, политички активиста.

Студирао је на Оксфорду, а шездесетих година је важио за икону студентских протеста широм света. Познат је као жестоки критичар рата у Вијетнаму и по врло радикалним погледима на блискоисточне и централноазијске кризе. Аутор је многобројних књига, међу којима и: Разговори са Едвардом Саидом, Сукоб фундаментализама, Банкар за све сезоне, Буш у Вавилону, Обама синдром, Екстремни центар: Упозорење. Коаутор је сценарија за документарни филм Оливера Стоуна Јужно од границе и аутор је драме Нове пустоловине Дон Кихота у којој преиспитује идентитет и друштвену позицију Дон Кихота у 21. веку. Причу са њим је припремио Петар Протић. Водитељ емисије је Јелена Кнежевић.
Визија Визија

Autor:
Београд 202

Социо-културолошки магазин, који прати савремене друштвене феномене. Емисију уређују мр Љубица Крминац (култура) и Александра Гловацки (уметност). [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом