Klimatske promene

Klimatske promene nisu tuđa briga, jer se tiču svih nas. Zato je neophodna snažna akcija i politička podrška u zemlji, regionu ali i širom sveta.

Planeta više nije u ravnoteži - požari, suše, poplave, plime koje gutaju kopno, neviđeni talasi koji se razbijaju o stene... Stepen toplija atmosfera sadrži sedam odsto više vlage, cikloni su snažniji, a crveni alarm je sve češće uključen.

Zato je pred Evropom veliko spremanje u oblasti energetske efikasnosti u poljoprivredi, ali i u saobraćaju. Na gubitak dobrog ritma u zaustavljanju zagrevanja upozaravaju i Ujedinjene nacije.
Prvi put 2018. zabeležena je stagnacija u proizvodnji električne energije iz obnovljivih izvora. Međutim nada postoji. Preko 65 država izrazilo je svoju spremnost da do 2050. postigne neto nultu emisiju gasova sa efektom staklene bašte.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом