Читај ми!

Век ватерпола у Србији - Велика вештина: Олимпијски калуп

... грана алхемије под именом "Велика вештина" сматрала је да алхемичар може трансформисати самог себе у неку врсту свемоћног бића...

Не стигнемо ни да изговоримо - ватерполисти Србије, а мозак већ на призвук тих речи као прву мисао формира - злато. Када представљаш тако очигледну аоцијацију на успех, сасвим је јасно да иза тога стоји велика прича, или велика вештина. Да стоји непоколебљив систем. Систем са јасно дефинисаним калупом за стварање шампиона, спортиста истих особина и истих животних вредности без обзира на генерацију којој припадају, систем који је 2021. прославио век постојања.

"Велика вештина" нам се открива кроз четири епизоде, у којима се смењују највећи хероји српског ватерпола. Уводна епизода серијала "Олимпијски калуп" приповеда ватерполо почетке у Србији, прелазимо седамдесет година овог спорта у нашој земљи и бившој Југославији, са посебним нагласцима на прво олимпијско злато у Мексику 1968, и еру Игора Милановића - злато на Играма у Лос Анђелесу 1984, злато на СП у Мадриду 1986. и прво и једино одбрањено злато на Играма Сеулу 1988... Отварају се и многа питања, нека духовита, друга мистична - Каква је то веза између две златне генерације које деле две деценије, ко је био талични Пепе, када користити лимун и шећер... Заправо, од ког материјала се ковао олимпијски калуп који је и данас у употреби.

Ауторску екипу овог серијала чине: Марко Богдановић (продуцент), Катарина Синђелић (аутор), Владимир Курћубић (редитељ), Павле Илић (директор фотографије), Владимир Ђаковић (дизајн звука), Милан Цветковић (монтажа). Текст у серијалу читао је глумац Зоран Цвијановић.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво