Време телевизије: Од Калишта до ливада Хенрија Мура

Редација програма из културе Телевизије Београд, коју води Зора Кораћ, у периоду од 1977. до 1980. године постиже неке од најзапаженијих резултата.

Ово раздобље карактеристично је по неколико добро профилисаних програмских целина. То су, између осталог, хронике значајних културних и уметничких догађаја. Предњачила је одраније уведена Хроника Феста, чији је зачетник Слободан Новаковић, а уводи се и Хроника БИТЕФ-а, коју води Феликс Пашић и Хроника Стеријиног позорја, коју води Слободан Селенић. Посебан допринос програму из културе даје серија Међутим Феликса Пашића.
Тих година развија се и телевизијски есеј, најмлађи жанр телевизијске публицистике. Први телевизијски есеј у програму Телевизије Београд јесте серија Мухарема Первића Како се калио челик, о првим годинама после Другог светског рата у режији Горана Паскаљевића и у интерпретацији глумца Љубе Тадића, а најзапаженији резултат у том жанру представља серија Време нетрпељивих професора Андреја Митровића у режији Петра Недељковића, у којој се прате превирања у уметности између два рата у контексту тадашњих политичких збивања.
У програмима из културе Телевизије Нови Сад запажена је серија Радомира Суботића од више десетина емисија, посвећена културама земаља у развоју, емисија Божидара Калезића о сликару Милану Коњевићу, као и емисија На ливадама Хенрија Мура, Стевана Станића и сниматеља Славуја Хаџића.
Учесници: Зора Кораћ, Слободан Новаковић, Феликс Пашић, Славуј Хаџић, Радомир Суботић, Мухарем Первић, Андреј Митровић, Божидар Калезић
Сценариста др Мирослав Савићевић, водитељ Мића Орловић, редитељ Никола Лоренцин

реприза, 18. септембар у 02:25 и 10:25

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво