Млади лидери на Старој планини, какав је став студената о запошљавању

На Старој Планини одржан је самит младих лидера. Представници студентских парламената и ресорних министарстава разговарали су о перспективама образовања и начинима побољшања студентског стандарда.

Студенте, углавном завршних година занимало је шта их чека кад заврше са образовањем и да ли ће моћи да нађу одговарајући посао и унапређују знања и вештине.

"Сматрамо да би баш закон о дуалном образовању допринео томе да студент не чека последњу годину студија, већ да од уписа на факултет, зна шта ће бити његов посао", указује Маргарета Смиљанић-потпредседница СКОНУС-а.

Видљивост кадрова умногоме је олакшана увођењем информационог система у образовање.

На тај начин ће и послодавци много једноставније долазити до потребних људи. Лидерске вештине су пожељне у сваком послу.

"То су управо ови млади лидери који су овде и које треба да усмеравамо, како у сектору енергетике којим се ја бавим, тако и у осталим, да ли је то ИТ, да ли је то медицина или било која грана привреде ми морамо једном да на неки начин кренемо лагано да улажемо у њих", наводи Стефан Милић, председник Центра за едукацију младих Београда.

Ресорна министарства омладине и спорта активно су учествовала у дискусији младих лидера.

"Они имају сада више храбрости, више идеја, више људи би могло да финансира разне пројекте, посебно ове хабове, посебно ИТ сектор и све о чему смо говорили, али је недостатк лидера, недостатак правих менаџера", изјавио је министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић.

Практиковање стручног рада и стицање вештина у време студирања, умногоме би допринело спермности да се студенти после факултета брже интегришу на послу, па чак и да заузимају лидерске позиције.

среда, 29. мај 2024.
22° C

Коментари

Nena
Мамурлук – како преживети дан после
Cigarete
Шта ми се догађа с организмом кад престанем да пушим?
Decija evrovizija
Дечја песма Евровизије
ablacija
Шта је превенција за изненадне болести
Gdjj
Комшије