Знање се дели и учењем на даљину

Учење на даљину постало је део свакодневице школараца. Њима то није тешко пало, а изгледа ни учитељима и професорима. Та врста дистанце им не смета да буду маштовити.

Најбоље лекције, књиге и други материјали за учење су они који ће заинтересовати ученике и мотивисати их да раде. Мотивација је кључни фактор за успех ђака у свим фазама школовања, а наставници и професори играју једну од централних улога у њиховом мотивисању.

То је веома је важно ових дана, док траје учење на даљину. Ђаке могу мотивисати за рад и родитељи, али се од наставника очекује да са својим одељењима у интернет комуникацији унесу што више новина и занимљивости, како би они емотивније пратили наставу, задавање домаћих задатака, провере знања и додатних објашњења.

Ненад Гугл, професор српског језика у Трећој београдској гимназији напомиње да је важно делити знање на што више начина. Још пре неколико година, он и његове колеге одлучили су да сва предавања ставе на Јутјуб и сајт predavanja.com. Сада она, у овој ситуацији вируса и самоизолације добијају прави смисао.

„Ми смо им омогућили да имају сва предавања на Јутјубу у сваком тренутку, пошто су многа знања закључана за савремену генерацију, знања великих људи и великих умова. Наш други мотив је био да оживимо та знања и на неки начин прилагодимо слуху, темпераменту, и потребама савремених ђака. Та идеја да постоје платформе на којима су снимљена сва предавања, која прате гимназијски програм из разних предмета који смо ми пре три-четири године покренули на сајту predavanja.com, као и на Јутјуб каналу, показала је да је у овом тренутку и текако значајна", рекао је Ненад Гугл.

Како да својим ђацима дочара атмосферу излазака, а да при том нешто запамте и науче,  досетио се и један професор српског језка из Ивањице.

„Ми смо тумачили романтичарске стихове и песнике и у оквиру обавезног градива ученици су порадили на стилским фигурама, препознавали их. Одлучио сам да поред тог обавезног дела направим и овај атипичан и другачији начин и да обновимо градиво. Сада сам у Гугл учионици коју користимо направио квиз у коме су ђаци кроз 12 питања, имали задатак да препознају одређене стилске фигуре кроз стихове. Бајагиних песама", рекао је Александар Ковачевић професор српског језика у ивањичкој гимназији.

Чак и најбољи ученици могу бити фрустрирани и демотивисани у ванредним ситуацијама, као што је ова у којој се први пут налазе. Многи професори су то схватили, зато на најбољи начин покушавају да дају прилику свим ученицима, како би доказали своје предности и осетили се укљученим и цењеним.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво