Otkriveno gde žive najsrećniji ljudi na svetu

Treću godinu zaredom „najsrećnijom“ državom na svetu proglašena je - Finska. Svetski godišnji izveštaj stavio je Avganistan na poslednje mesto na listi srećnih.

Godišnji izveštaj „O svetskoj sreći" Ujedinjenih nacija, rangira više od 150 zemalja prema tome koliko se njihovi građani osećaju srećnim.

Danska je zauzela drugo mesto u studiji za 2020. godinu, slede Švajcarska na trećem mestu, i Island na četvrtom.

Ujedinjeno Kraljevstvo je na 13. mestu, za dva mesta više nego u prošlom izveštaju, a SAD su na poziciji 18, za jednu poziciju bolje rangirani nego prošle godine.

Preostale države u prvih deset su Norveška (5. mesto), Holandija (6. mesto), Švedska (7. mesto), Novi Zeland (8. mesto), Austrija (9. mesto), i na 10. mestu - Luksemburg.

Srbija se nalazi na 64. mestu, iza Perua koji je na 63, i ispred Bolivije koja je na 65. poziciji. 

Avganistan je na 153. mestu, a na dnu tabele su Južni Sudan (152), Zimbabve (151), Ruanda (150), Centralnoafrička Republika (149), Tanzanija (148), Bocvana (147), Jemen (146), Malavi (145) i Indija (144).

Број коментара 20

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 20. април 2024.
4° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво