Читај ми!

Ко је Џон Чалис, популарни Бојси – будући држављанин Србије

Британски глумац Џон Чалис, најпознатији по улози Бојсија у серији „Мућке“, већ два пута је био у Београду, где је снимио и документарни филм, а изгледа да ће у трећу посету, можда већ „следеће године у ово време“ доћи као држављанин Србије. Шест ствари које треба да знате о будућем сународнику...

Будући Србин из Бристола

Џон Чалис је рођен у Бристолу 16. августа 1942. године, али се већ наредне са породицом преселио у југоисточни део Лондона, где је одрастао. Након што је завршио средњу школу, Чалис је радио као млади агент за продају некретнина, али је убрзо почео да се бави глумом.

Заувек Теренс Одри Бојси

Чалис је глумио у више од 70 телевизијских серија, седам филмова и неколико радио-драма. Имао је значајне улоге и у лондонским и њујоршким позориштима, али је најпознатији по лику Теренса Обрија Бојсија у британској серији Мућке, која је премијерно емитована на телевизији Би-Би-Си од 1981. до 1991, уз повремене божићне специјале који су приказивани све до 2003. године.

Бојси је богати продавац половних аутомобила који на све, па и на своје пријатеље, гледа са висине, не пропуштајући ниједну прилику да се нашали на рачун њихове беде. Бојси је остао упамћен и по карактеристичном смеху, који је Чалис, како је сам признао, „покупио“ од једне жене у пабу.

Бојси је 2005. године добио и сопствени спин-оф серијал који у 32 епизоде, подељене у четири сезоне, прати његов живот након што је био принуђен да са супругом и сином побегне из Пекама и насели се на имању у Шропширу. Неке сцене су снимане на правом Чалисовом имању.

Четири брака, три развода, без деце

Чалис се женио четири пута, три брака је завршио разводом и нема деце. Од 1990. године је у браку са Керол Дејвис, са којом живи на имању у Вигмору.

Хоби су му крикет, баштованство и историја, а познато је и да навија за фудбалски клуб „Арсенал“.

Два живота - пре и после Бојсија

Џон Чалис је написао две аутобиографске књиге, Бити Бојси и После Бојсија. У књизи Бити Бојси представљен је период Џоновог живота до 1985. године, кад су Мућке постале популарне у Британији.

У друом делу аутобиографије, После Бојсија, Чалис описује врхунац своје славе и популарности, али и открива шта се све дешавало током снимања Мућки и како се глумачка екипа дружила и проводила.

Чалис има и сопствени сајт на којем се може прочитати његова биографија, али и купити потписана фотографија, филмови, мајица, дукс, шоља, јастук, али и сет за покер са Бојсијевим ликом.

Први долазак у будућу домовину 

Серија Мућке стекла је култни статус у Србији и на целом Балкану. Чалис је једном приликом рекао да је за популарност Мућки у Србији делимично знао јер су му повремено стизале уплате када нека српска телевизија откупи права за емитовање, али је ипак мислио да се неко шали када му је на снимању пришла телевизијска екипа из Србије.

Недуго затим, 2013. године, први пут је са супругом Керол посетио Београд и био гост у једној популарној телевизијској емисији.

За време поплава у Србији 2014. године Чалис је на свом Твитер профилу поставио бројеве рачуна на које се може уплатити помоћ и апеловао да се помогне. 

Бојси (поново) у Београду

Шест година касније, у јануару 2020. године, Чалис је поново дошао у Београд како би учествовао у снимању документарног филма Бојси у Београду, који је покушао да одговори на питање зашто сви у Србији обожавају Мућке.

Повремено „упадајући“ у улогу Бојсија, Чалис је током снимања документарца обишао многе знаменитости српске престонице, попут Храма Светог Саве, Белог двора, Стадиона „Рајко Митић“ и Музеја аутомобила, где је видео и жути аутомобил на три точка „рилајант регал“, какав у Мућкама возе Дел Бој и Родни Тротер.

Стигао је да проба све врсте ракије, одушеви се дуњом, али и да буде гост у једној епизоди популарне серије Државни посао.

Филм Бојси у Београду премијерно је приказан у Србији 15. октобра прошле године, али Чалис, због ограничења услед пандемије коронавируса, није могао да присуствује.

Ипак, изгледа да ће Бојси следећи пут у Београд стићи као Србин, пошто је у Амбасади Србије у Лондону званично поднео захтев за пријем у држављанство Републике Србије.  

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво