Ако приметите промене на Фејсбуку, можда ширите лажне вести о ковиду 19

„Фејсбук“ ће почети да препознаје кориснике који шире дезинформације и тероије завере које се односе на пандемију коронавируса, објавио је оснивач те мреже Марк Закерберг.

Људи који буду објављивали лажан и опасан садржај на Фејсбуку биће преусмеравани на званичне информације и савете Светске здравствене организације.

Такође, биће направљен и посебан одељак „Сазнај чињенице“, чији ће циљ бити рушење теорија завере.

„Током ове кризе, један од наших приоритета је да обезбедимо да људи виде тачне и званичне информације кроз наше платформе“, написао је Закерберг на Фејсбуку.

Истакао је да ће се људи преусмеравати на страницу СЗО "Mythbusters" на којој су разјашњене најчешће заблуде о ковиду 19.

Потпредседник Фејсбука Гај Розен је рекао: „Желимо да повежемо људе који су дошли у додир са дезинформацијама о коронавирусу са истином објављеном од стране званичних извора.“

Најавио да ће корисници почети да виђају такве порука на Фејбуку током наредних недеља.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 13. јул 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом