четвртак, 22.09.2011, 11:44 -> 18:29
štampajЋићолина: Поштено сам зарадила државну пензију!
Бивша порно-звезда Илона-Ћићолина Сталер поштеним радом и залагањем стекла је државну пензију, као посланик италијанске Радикалне странке. На конто четворогодишњег мандата у италијанском парламенту, Ћићолина ће примати пензију од 39.000 евра годишње.
Илона Сталер, познатија под уметничким именом Ћићолина, напуниће 26. новембра 60 година и заслужено иде у пензију.
Италијанска порно-звезда, пореклом из Мађарске, имаће право на државну пензију од 39.000 евра на годишњем нивоу, захваљујући томе што је четири године била посланик у парламенту, од 1987. године до 1991. године.
Ћићолина је била члан Радикалне странке, а за посланика у парламенту изабрана је са 20.000 освојених гласова захваљујући кампањи против нуклеарне енергије.
Велики утицај имала је и њена успешна каријера у филмовима за одрасле, а Ћићолина се није стидела скидања и у јавности током кампање.
Превелика пензија за бившу порно-звезду изазвала је бес Италијана, нарочито после одлуке владе премијера Берлусконија да смањи трошкове за 54 милијарде долара.
„Немам чега да се стидим. Ја сам тај новац поштено зарадила. Знам да је тај закон непопуларан у Италији, али ја га нисам измислила", рекла је Ћићолина.
„Спремна сам да се одрекнем пензије и поклоним је у добротворне сврхе, али само у случају да и остали који примају државну пензију то ураде", додала је бивша порно-звезда.
Пажњу на себе скренула је 2002. године и 2006. године, када је Садаму Хусеину и Осами бин Ладену понудила секс у замену за одрицање од оружја за масовно уништење, односно од тероризма.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 16
Пошаљи коментар