По жељи „закаснила“ и на сопствену сахрану

Родбина, пријатељи и погребна служба гробља у Глендејлу, испунили су покојној филмској диви Елизабет Тејлор „последњу жељу“ - да закасни и на сопствену сахрану.

Холивудска легенда Лиз Тејлор сахрањена је јуче на гробљу „Форест лоун меморијал парк" (Forest Lawn Memorial Park), у Глендејлу, у предграђу Лос Анђелеса, јављају светски медији.

На том гробљу су иначе сахрањене многе звезда попут Хемфрија Богарта, Клерка Гејбла и Џин Харлоу, као и дугогодишњи пријатељ Лиз Тејлор, краљ попа Мајкл Џексон.

Једночасовна служба одржана је без присуства новинара и фотографа, а портпарол полиције је објаснио да је разлог што је све организовано тако брзо, само дан после смрти Лиз Тејлор, чињеница да се глумица преобратила у јудаизам.

Сахрана глумице, коју многи сматрају једном од најлепших жена и филмских звезда свих времена, одржана је, у складу са изричитом жељом Лиз Тејлор, са 15 минута закашњења.

„Желела је да закасни и на сопствену сахрану", истиче се у саопштењу глумичиног представника за штампу.

Тако је, према њеним инструкцијама, ковчег украшен гарденијама, љиљанима и љубичицама, стигао на гробље 15 минута касније.

Верску службу, којој су присуствовали чланови породице и најближи пријатељи, обавио је рабин Џери Катлер, а глумац Колин Фарел је на почетку комеморације рецитовао стихове песме британског песника Џерарда Менлија Хопкинса, док је Лизин унук, Рис, одсвирао познату хришћанску химну „Амејзинг грејс" (Amazing Grace) на труби.

Елизабет Тејлор је умрла у среду, у Лос Анђелесу, у 79. години.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 26. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом