Преминуо „краљ соула“

Легендарни певач Соломoн Барк, познат и као „краљ соула“, преминуо у Амстердаму. Вишеструко награђивани музичар у Холандију је допутовао због концерта који је требало да одржи у уторак.

Амерички соул певач Соломон Барк умро је данас у 71. години, на аеродрому Шипол у Амстердаму, јавиле су светске агенције.

Представица полиције изјавила је да не може да каже да ли је певач умро у авиону или после слетања, а узрок смрти још није познат.

Барк је 1964. године написао хит "Everybody Needs Somebody to Love" који су одмах снимили „Ролинг стонси" и Вилсон Пикет, а најпознатији снимак те нумере је у извођењу „Браће Блуз".

Његов хит "Cry To Me" коришћен је у филму „Прљави плес", а Баркове песме су изводиле и музичке величине попут Отиса Рединга и Бруса Спрингстина.

Покојни музичар добитник је Гремија, а 2001. године је уврштен у Хол славних рокенрола.

Соломан Барк, који је допутовао из Лос Анђелеса, требало је да у уторак наступи у клубу "Paradiso" у Амстердаму.

Кантаутор којег су називали „краљем соула" уживао је велики углед међу колегама музичарима и критичарима.

Судећи према интервјуу који је Барк дао часопису из његовог родног града Филаделфија викли, певач је имао чак 21 дете и мноштво унука, а живео је у Лос Анђелесу.

У августу ове године, „краљ соула" је гостовао у Нишу, првога дана фестивала „Нишвил".

Говорећи о музици, Соломон Барк је једном приликом рекао: „Највише уживам у контакту са публиком. Када са обожаваоцима делим музику, то је за мене право духовно искуство".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом