петак, 22.01.2010, 23:01 -> 23:11
štampajДи Каприов милион за Хаити
Амерички глумац Леонардо Ди Каприо донирао милион долара жртвама земљотреса на Хаитију. Холивудска звезда тако се придружила бројним колегама које су решиле да помогну обнови разорене земље.
Звезда "Титаника", амерички глумац Леонардо ди Каприо, донирао је милион долара жртвама земљотреса на Хаитију, и тиме се придружио бројним холивудским звездама које су пружиле помоћ унесрећеном народу.
Донација је уплаћена у Фондацији "Фондови Клинтон-Буш за Хаити" коју су основали бивши амерички председници Џорџ Буш и Бил Клинтон на захтев њиховог наследника Барака Обаме.
"Честитам Леонарду Ди Каприју за изузетну дарежљиовст. Ова донација шаље јасну поруку хаићанском народу да је САД одлучна да помогне у обнови њихове земље", навео је Буш у саопштењу.
Буш је истакао да се захваљује Леу за давање прекрасног примера свим Американцима о помоћи ближњему у потреби.
Бројне звезде донирале су новац Хаићанима и позовале своје фанове да учине исто.
Брад Пит и Анђелина Џоли донирали су милион долара "Лекарима без граница" за пружање хитне медицинске помоћи угроженима након земљотреса.
Вајклиф Жан, бивши члан бенда "The Fugees", пореклом је са Хаитија и врло је ангажован у хуманитарним круговима. "Не могу довољно да нагласим колика је ово катастрофа. Знајте само да ће стајање по страни и посматрање целу ствар само погоршати. Морамо одмах да делујемо", саопштио је недавно певач.
Ди Капријева бивша девојка, глумица Жизел Бундшен донирала је 1,5 милион долара, за хуманитарну помоћ Хаитију. Милион долара донирала је и глумица Сандра Булок.
Апелима за помоћ који свакодневно стижу из Хаитија одговориле су неке од највећи светских звезда - Опра Винфри, Парис Хилтон, Бен Стилер.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар