субота, 24.01.2009, 08:10 -> 08:51
"Бајке" Александре Остојић у Београду
Сликарка Александра Остић представила се синоћ београдској публици у галерији у Стамбол капији радовима рађеним техником темпера на папиру у оквиру циклуса "Бајка".
Самостална изложба Александре Остић, која ће трајати до 13. фебруара, отворена је синоћ у галерији у Стамбол капији на Калемегданској тврђави.
Дела одишу великим утицајем иконописа спојеним са личним изразом уметнице чији су ликови изражајног карактера и упечатљиви.
"У почетку сам кроз овај циклус своја искуства и доживљаје претакала у слике, а након тога, развијајући се, заинтересовало ме је да већ постојећу бајку илуструјем. Ово што сам вечерас приказала је бајка 'Чудотворни нож'", изјавила је Остићева.
На свакој слици приказане су личности људи блиских уметници што је и на тај начин спојени су догађаји из приче са особама које је окружују.
Остићева је дипломирала на Академији српске православне цркве уметност и конзервацију, на одсеку за конзервацију и рестаурацију штафелајне слике, и на Факултету ликовних уметности у Београду, у класи професора Чедомира Васића, одсек сликарства где је и магистрирала.
Добитник је стипендије амбасаде Норвешке за 2002/2003. годину, а од 1997. до 2008. године излагала је на преко 30 колективних изложби и самостално у Галерији ФЛУ у Београду, 2008. године.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар