четвртак, 10.09.2015, 13:38 -> 16:29
štampajСпортом против аутизма
Изузетни резултати забележени су у лечењу деце са аутизмом применом програма развоја моторике и укључивањем малишана у спорт, оценили су организатори предстојећег Светског купа у моторици за децу са аутизмом.
Прослављена кошаркашица Љиљана Станојевић, вођа пројекта лечења аутизма моторичким методама, истакла је да је у досадашњем раду остварила значајан напредак са децом која чак нису говорила ни ходала, преноси Танјуг.
„Овај програм до сада нико у свету није применио. Интересантно је да у програму учествују и деца са најнижим способностима која после свега два месеца рада почињу да напредују“, рекла је Станојевићeва на конференцији за новинаре у седишту Спортског савеза Србије.
Деци са аутизмом и другим поремећајима, ова спортисткиња приступа као себи равнима и каже да они реагују на прави начин.
„Сва деца која су лечена овом методом показала су добре резултате“, нагласила је кошаркашица.
Председник Организационог одбора Светског купа Велизар Ђерић истакао је да је хуманост у темељу овог програма.
„Ово је прави пут како да се помогне деци да проходају и да не буду заборављена“, рекао је Ђерић.
Светски куп за децу са аутизмом на око 30 полигона биће одржан у суботу на Ади Циганлији а промотер ће бити прослављена спортисткиња Јасна Шекарић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар