четвртак, 30.07.2026, 16:30 -> 16:42
Извор: РТС, BBC
Француски тинејџер кажњен са скоро 500 долара због лизања сламчице у Сингапуру
Суд у Сингапуру казнио је француског студента новчаном казном од 465 долара, јер је полизао сламчицу из аутомата за цеђени сок од поморанџе, а затим је вратио у њен држач.
Дидије Гаспар Овен Максимилијен (19) признао је кривицу по једној тачки оптужнице за нарушавање јавног реда. Максимилијен, који студира у Сингапуру, објавио је на Инстаграму снимак на којем лиже сламчицу уз опис: „Град није безбедан“.
Многи корисници друштвених мрежа реаговали су са гађењем на његов снимак, који је касније подељен на једној локалној страници заједнице, а потом су га пренели и сингапурски медији.
Компанија iJooz, која је власник аутомата, саопштила је да је након Максимилијеновог поступка заменила свих 500 сламчица које су се налазиле у диспензеру аутомата.
За нарушавање јавног реда у Сингапуру предвиђена је казна до 2.000 сингапурских долара, до три месеца затвора или обе казне заједно.
И тужилаштво и одбрана затражили су да Максимилијен буде кажњен новчаном казном.
„Максимилијен искрено жали због свега што је изазвао и схвата да се оно што му је тада деловало као безазлена шала претворило у нешто са озбиљним последицама“, изјавио је његов адвокат, преноси лист The Straits Times.
Аутомати компаније iJooz, који продају свеже цеђени сок од поморанџе по цени од два сингапурска долара по чаши, уобичајен су призор у тржним центрима, на железничким станицама и у стамбеним четвртима широм Сингапура.
Како преноси Channel News Asia, Максимилијен је 12. марта, након тренинга бокса, полизао сламчицу из аутомата компаније iJooz у пословном центру Голдхил, који се налази у једном од имућнијих делова града-државе Сингапура.
Коментари