Имена четири погубна урагана биће повучена

Имена четири погубна урагана, која су прошле године погодила делове САД, Централне Америке и Кариба, биће повучена и замењена другим називима, саопштила је данас америчка Национална управа за океане и атмосферу.

Имена урагана Харви, Ирма, Марија и Нејт биће замењена именима Харолд, Идалија, Маргот и Најџел, а та имена ће почети да се користе током сезоне урагана 2023.године, наводи се у саопштењу, преноси АП.

Иначе, 86 имена урагана повучена су са листе урагана у области Атлантског океана од 1954. године, напомиње америчка агенција, која појашњава да се имена повлаче „из разлога везаних за осетљивост“ уколико су олује биле изузетно погубне.

Земља погођена погубним ураганом може да затражи да име тог урагана буде повучено уз сагласност Светске метеоролошке организације, а то заправо значи да се то име не може поново користити у наредних најмање 10 година како би се избегла јавна конфузија уколико би нека друга олуја добила исти тај назив.

Ураган Харви погодио је Тексас 25. августа усмртивши најмање 68 људи, Ирма је однела 44 живота, док је још 85 особа индиректно изгубило живот на Карибима и Флориди због те олује.

Ураган под називом Марија усмртио је 31 особу у карипској држави Доминики и 65 у Порторику, док је приликом обилних киша које је донео ураган Нејт, поплавивши Централну Америку, погинуло 45 људи.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 29. април 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом