Папа добио поклон који може да се види само микроскопом
Папа Фрања добио је од Литваније поклон за Божић, који се не може видети голим оком, а реч је о приказу рођења Исуса Христа, на којем је беба Исус мања од људске ћелије.
Председница Литваније Далија Грибаускајте погледала је данас кроз микроскоп како би видела реплику колевке на Тргу катедрале у Вилњусу – копију сцене Исусовог рођења коју су литванске дипломате дале папи Фрањи раније овог месеца.
Према њеним речима, научницима и студентима из Литваније су била потребна три месеца да би направили минијатурни креветац уз помоћ 3Д скенера колевке у природној величини, смањивши је 10.000 пута.
Папа Фрања планира да посети балтичке државе наредне године, преноси АП.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар