Мали лабудови из Сибира долетели на Плавско језеро

Црногорски Центар за заштиту и истраживање птица саопштио је да је на Плавско језеро долетело пет малих сибирских лабудова, познатих по томе што зиму обично проводе у неким земљама западне Европе.

Последњих година мали лабуд из Сибира све чешће тражи зимовалиште у неким земљама у источном делу Европе, а ово је први пут да је одабрао Црну Гору.

Мали лабуд се гнезди на просторима крајњег севера Азије и Северне Америке.

Раније је саопштено да су се и на подручју Улцињске солане појавиле две нове птичје врсте, жутоглава плиска која се, такође, гнезди у Сибиру, као и ширококљуна прутка.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 29. август 2026.
24° C