Читај ми!

Сахрана краља Ричарда Трећег после 530 година

Контроверзни енглески краљ биће поново покопан готово 530 година након што је убијен у борби и бачен у гробницу.

Остаци Ричарда Трећег, последњег енглеског краља који је погинуо у борби, пронађени су на паркингу у Лестеру још 2012. године.

Његови посмртни остаци биће покопани у катедрали у том енглеском граду следеће седмице. Биће покопан у ковчегу од храстовине који је направио његов потомак помоћу чије ДНК је и потврђен идентитет посмртних остатака.

Краљу Ричарду Трећем постхумно ће бити додељено признање које му је ускратио Хенри Седми.

Поворка с ковчегом ће у недељу обићи села у околини Лестера и бојно поље у Босворту, а потом ће ковчег бити јавно изложен у катедрали. Четири дана касније, краљ Ричард Трећи биће покопан.

Тестови су показали да је имао 11 рана од којих девет на лобањи. Примећен је и фатални ударац у карлицу. Те ране се подударају са информацијама о његовој погибији 22. августа 1485. године. У том тренутку није био на коњу и изгубио је кацигу.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. децембар 2025.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом