Читај ми!

Потврђено – Сервантесови посмртни остаци у гробу у Мадриду

У манастиру у Мадриду налазе се посмртни остаци чувеног шпанског писца Мигела де Сервантеса, који је преминуо 23. априла 1616. године, потврђено је данас у главном граду Шпаније.

Антрополог Франсиско Ечебарија рекао је на конференцији за новинаре да је тим експерата позитивно идентификовао остатке пронађене у крипти и да неки фрагменти припадају Сервантесу, аутору романа „Дон Кихот“, преноси АФП.

После вишемесечних истраживања, у јануару ове године форензички експерти су пронашли гроб у оквиру манастира у Мадриду, за који су били уверени да је у њему сахрањен познати шпански писац.

Сервантесови посмртни остаци пронађени су у ниши у манастиру у центру Мадрида, где се отприлике претпостављало да је писац био укопан, али се није знало тачно место, јер је црква током векова проширена и поред је саграђен манастир.

Још нису објављени детаљи шта власти планирају да ураде са пронађеним посмртним остацима.

Сервантесов „Дон Кихот“ је једно је од најпознатијих књижевних дела икада написаних и сматра се претечом модерног романа, јер је написан у ери када је у европској књижевности најпопуларнији жанр била драма.

Сервантес је умро у истој седмици у којој је умро и Вилијам Шекспир.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. децембар 2025.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом