Читај ми!

Пибал – градско возило будућности!

Урбани хибрид пибал, „Пежоов“ спој бицикла и скутера, представљен је у Бордоу као градско возило будућности. Кошта 420 евра и требало би ускоро да замени 3.500 постојећих двоточкаша у том француском граду.

Градоначелник француског града Бордоа, некадашњи шеф француске дипломатије Ален Жипе и дизајнер Филип Старк представили су новинарима нов бицикл-скутер назван пибал.

Жипе је истакао да је реч о градском бициклу будућности од алуминијума тешком само 16 килограма, који би ускоро требало да замени 3.500 постојећих градских двоточкаша, пренели су француски медији.

По жељи може се покретати окретањем педала или возити као скутер.

Пибал у жутој и сребрној боји кошта 420 евра, произвео га је „Пежо", а карактеришу га ослонци за ноге украшени планом центра Бордоа.

Већ 300 комада поручено је за септембар.

 

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 09. јун 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом